2022 Individual Winners
Prize Level |
Winner |
Team |
1st Prize |
Alina B |
West Springfield |
1st Prize |
Brendan R |
Swampscott |
1st Prize |
Cathy B |
Swampscott |
1st Prize |
Chris S |
Chicopee |
1st Prize |
Debbie S |
Sturbridge |
1st Prize |
Gayle B |
Shrewsbury |
1st Prize |
Jeanne W |
West Springfield |
1st Prize |
MaryJane B |
Rockport |
1st Prize |
Sue G |
Boxford |
1st Prize |
Whitney L |
Upton |
2nd Prize |
Alissa A |
Littleton |
2nd Prize |
Arthur Z |
Sturbridge |
2nd Prize |
Brenda T |
Sturbridge |
2nd Prize |
Cecelia S |
Freetown |
2nd Prize |
Debra D |
Salisbury |
2nd Prize |
Denise B |
Shelburne Falls |
2nd Prize |
Diane C |
Sturbridge |
2nd Prize |
Dianne L |
North Attleboro |
2nd Prize |
Dorothy K |
South Hadley |
2nd Prize |
Gabriel S |
Freetown |
2nd Prize |
Jeanette T |
Nantucket |
2nd Prize |
Jeannette K |
Hopkinton |
2nd Prize |
Jessica I |
Westport |
2nd Prize |
Joanna R |
Pepperell |
2nd Prize |
Kathie A |
Salisbury |
2nd Prize |
Larry D |
Swampscott |
2nd Prize |
Lewis W |
Marblehead |
2nd Prize |
Linda M |
Chicopee |
2nd Prize |
Lynne E |
Southborough |
2nd Prize |
Lytania K |
Swampscott |
2nd Prize |
Maryanna S |
Berkley |
2nd Prize |
Michele B |
UXBRIDGE |
2nd Prize |
Pamela R |
Marblehead |
2nd Prize |
Robert M |
Chicopee |
2nd Prize |
Stephen C |
Bridgewater |
3rd Prize |
Amy T |
Northampton |
3rd Prize |
Anya C |
Sturbridge |
3rd Prize |
Beena M |
Lexington |
3rd Prize |
Beth R |
Lexington |
3rd Prize |
Bev M |
Sturbridge |
3rd Prize |
Carol G |
Sturbridge |
3rd Prize |
Cheryl C |
Fall River |
3rd Prize |
Chimin J |
Burlington |
3rd Prize |
Connie D |
Westhampton |
3rd Prize |
David K |
Northfield |
3rd Prize |
David R |
Southborough |
3rd Prize |
Donna R |
Swansea |
3rd Prize |
Gail H |
West Springfield |
3rd Prize |
Gayle B |
Shrewsbury |
3rd Prize |
George T |
Marion |
3rd Prize |
Gloria M |
Wakefield |
3rd Prize |
Hayley W |
Lowell |
3rd Prize |
Jane Z |
Sturbridge |
3rd Prize |
Janet V |
Greenfield |
3rd Prize |
Jaxon S |
Northfield |
3rd Prize |
Jeanette T |
Northfield |
3rd Prize |
Jennifer T |
Spencer |
3rd Prize |
Joan O |
Sunderland |
3rd Prize |
John B |
Belchertown |
3rd Prize |
John D |
South Hadley |
3rd Prize |
Katharine L |
Methuen |
3rd Prize |
Kathy R |
Chicopee |
3rd Prize |
Kim A |
Sunderland |
3rd Prize |
Kimberly L |
Pepperell |
3rd Prize |
Laura W |
Sunderland |
3rd Prize |
Lilliana P |
Sturbridge |
3rd Prize |
Linda N |
Hampden |
3rd Prize |
Maria S |
Taunton |
3rd Prize |
Marsha F |
Salem |
3rd Prize |
Mary R |
Chicopee |
3rd Prize |
Mary W |
Hopkinton |
3rd Prize |
Melissa S |
Clinton |
3rd Prize |
Michaela D |
South Hadley |
3rd Prize |
Moira C |
Leeds |
3rd Prize |
Myles K |
Lexington |
3rd Prize |
Norma E |
Norwell |
3rd Prize |
Ray P |
Swampscott |
3rd Prize |
Rebecca N |
Dudley |
3rd Prize |
Rebecca M |
Sturbridge |
3rd Prize |
Richard R |
Shirley |
3rd Prize |
Sandy B |
West Springfield |
3rd Prize |
Shannon G |
Clinton |
3rd Prize |
Susan K |
Salisbury |
3rd Prize |
Thomas A |
Bridgewater |
3rd Prize |
Vanessa V |
South Hadley |
2022 COA Winners
Prize Level |
COA Winners |
Grand Prize Winner |
Andover |
2nd Prize |
Lexington |
2nd Prize |
Southampton |
2nd Prize |
Sturbridge |
2nd Prize |
Sunderland |
2nd Prize |
Nantucket |
3rd Prize |
Marlborough |
3rd Prize |
Chicopee |
3rd Prize |
Northfield |
3rd Prize |
West Springfield |
3rd Prize |
Charlemont |
3rd Prize |
Dudley |
3rd Prize |
Hatfield |
3rd Prize |
North Attleboro |
3rd Prize |
South Hadley |
3rd Prize |
Bridgewater |
2021 Individual Winners
1st Prize |
Cathy Richardson |
West Boylston |
1st Prize |
Cheryl Habink |
Oakham |
1st Prize |
Christine Robbins |
Uxbridge |
1st Prize |
Gene Karmelek |
Southborough |
1st Prize |
Hal Kiess |
Southborough |
1st Prize |
Janice Lefebvre |
Templeton |
1st Prize |
Laura Fiske |
Westwood |
1st Prize |
Rebecca Palmisano |
Weymouth |
1st Prize |
Sandy Kiess |
Southborough |
1st Prize |
Silvia Irving |
Auburn |
2nd Prize |
Alice McMahon |
Carver |
2nd Prize |
Carl Malo |
Bellingham |
2nd Prize |
Carol Hood |
North Attleboro |
2nd Prize |
David Pratt |
East Longmeadow |
2nd Prize |
David Rueger |
Southborough |
2nd Prize |
Gail Halloran |
Manchester by the Sea |
2nd Prize |
Grace Kam |
Concord |
2nd Prize |
Jack Boden |
Norwell |
2nd Prize |
Jean Calautti |
North Attleboro |
2nd Prize |
Jeanne Sill |
Littleton |
2nd Prize |
Joyce Macknauskas |
Southborough |
2nd Prize |
Mary Ann Anderson |
Southborough |
2nd Prize |
Mary Ehnstrom |
Templeton |
2nd Prize |
Michael Ridolfi |
Provincetown |
2nd Prize |
Michelle Paton |
North Attleboro |
2nd Prize |
Nancy Haapakoski |
Oakham |
2nd Prize |
Pam Hastings |
Sherborn |
2nd Prize |
Pam McLaughlin |
Templeton |
2nd Prize |
Pamela Martin |
Auburn |
2nd Prize |
Paul Rochette |
Oakham |
2nd Prize |
Sandra Flewelling |
Bedford |
2nd Prize |
Sue Rusiecki |
South Hadley |
2nd Prize |
Sylvia Wood |
Rowley |
2nd Prize |
Warren Lyman |
Carlisle |
2nd Prize |
Yvonne Bellini |
Acton |
3rd Prize |
Barb McManus |
Auburn |
3rd Prize |
Bob Feinberg |
Sharon |
3rd Prize |
Brenda Bush |
Adams |
3rd Prize |
Carol Yozzo |
Southborough |
3rd Prize |
Daniel Bennett |
Danvers |
3rd Prize |
Danika Castle |
Bedford |
3rd Prize |
Edna Holloway |
Oakham |
3rd Prize |
Gloria Turenne |
North Attleboro |
3rd Prize |
Irma Sankunas |
Bridgewater |
3rd Prize |
Joan Chane |
Danvers |
3rd Prize |
Joan Forrest |
Groveland |
3rd Prize |
Joe Keating |
East Bridgewater |
3rd Prize |
Joyce Senanian |
Walpole |
3rd Prize |
Judith Snay |
Oakham |
3rd Prize |
Karen Herther |
Acton |
3rd Prize |
Karen Jolin |
Oakham |
3rd Prize |
Kathy Coffey |
East Longmeadow |
3rd Prize |
Larry Samberg |
Southborough |
3rd Prize |
Leslie Sharr |
Easthampton |
3rd Prize |
Leslie Wong |
Sturbridge |
3rd Prize |
Linda Adamiak |
Auburn |
3rd Prize |
Linda Giard |
Greenfield |
3rd Prize |
Linda Krawiec |
Hampden |
3rd Prize |
Linda O’Connor |
Auburn |
3rd Prize |
Louise Charron |
Adams |
3rd Prize |
Maike Byrd |
Sudbury |
3rd Prize |
Marge Donahue |
East Longmeadow |
3rd Prize |
Margot Peck |
Greenfield |
3rd Prize |
Marie Dube |
Tewksbury |
3rd Prize |
Marla Miller |
Southborough |
3rd Prize |
Martha Skowyra |
Oakham |
3rd Prize |
Mary Jane Woiszwillo |
Milford |
3rd Prize |
Melissa Lothrop |
Sharon |
3rd Prize |
Michael Vigna |
Adams |
3rd Prize |
Patricia Berry |
Milford |
3rd Prize |
Paula |
Templeton |
3rd Prize |
Rebecca Austin |
Oakham |
3rd Prize |
Robin Talkowski |
Acton |
3rd Prize |
Ronald Thomas |
Tewksbury |
3rd Prize |
Sandford Wreschinsky |
Oakham |
3rd Prize |
Sandra Hunsicker |
Greenfield |
3rd Prize |
Shari Sprong |
Bridgewater |
3rd Prize |
Sharon Luszcz |
East Longmeadow |
3rd Prize |
Sharon Palmer |
Amherst |
3rd Prize |
Shirley Landry |
Easthampton |
3rd Prize |
Stephen John Devaney |
Cohasset |
3rd Prize |
Sue Dolesh |
Southborough |
3rd Prize |
Terri Graham |
Bellingham |
3rd Prize |
Thomas E Joyce |
Southborough |
3rd Prize |
Ward Holloway |
Oakham |
2021 COA Winners
1st Prize |
Cheshire |
2nd Prize |
East Longmeadow |
2nd Prize |
Greenfield |
2nd Prize |
Acton |
2nd Prize |
Carlisle |
2nd Prize |
Auburn |
3rd Prize |
Oakham |
3rd Prize |
Amherst |
3rd Prize |
West Boylston |
3rd Prize |
Uxbridge |
3rd Prize |
South Hadley |
3rd Prize |
North Attleboro |
3rd Prize |
Northfield |
3rd Prize |
Worcester |
3rd Prize |
North Reading |
3rd Prize |
Tewksbury |